середа, 18 грудня 2013 р.

Святий Миколай!!


                                          
       Є в народу коджного чудові традиції:щедрівки,колядки,вечорниці. Ось настав чудовий день,повний усмішок,пісень,повний радощів для друзів,що зібрав їх в дружнім крузі.Показати хочем нині,як на нашій Україні ми святкуєм Миколая.
       18.12. 2013 року в бібліотеці-філалі смт.Середнє відбулося дитяче свято присвячене Святому Миколаю.
       У святі прийняли участь учні перших класів із своєю улюбленою вчителькою Коцак О.І.
       Мета бібліотеки ознайомити школярів з культурною спадщиною рідного краю:традиціями,звичаями,обрядами.Формувати пізнавальний інтерес учнів.Сприяти розвиткові творчих здібностей дітей,бажанню примножувати родинні традиції.Виховувати любов до народної творчості,прагнення вивчати й зберігати народні скарби,національні традиції,звичаї,обряди.
       На святі діти дізналися, що батьки Миколая померли дуже рано,залишивши йому чималу спадщину.Миколай виховувався у добрі,щирості, та ін. чеснотах.От і вирішив він, що небуде насолоджуватися своїм багатством,а роздасть його бідним,А найперше - їхнім дітям.Це була надзвичайно добра і чуйна людина.
       Життя Святого Миколая вчить усіх нас бути добрими і щедрими,милосердними і працьовитими.
Касинець Аліна,Гасинець Руслана,Бурин Богдана,Бобак Владислава,Буглина Вікторія,Попович Альбіна,Митник Юлія,Гузиниць Дарина,Міковський Іван,Пайда Володимир та ін....
        Обіцяли бути слухняними,добре вчитися,мати хорошу поведінку,допомогати батькам.
     З задоволенням діти приймали участь  у проведенні вікторини,дикламували вірші та пісні про Святого Миколая.
       Діти раділи подаруночкам які організувала Середнянська селищна рада для них.



субота, 26 жовтня 2013 р.

Про що мовчать руїни у Середньому?

До руїн Середнянського замку Тамплієрів манить золотава осінь, запрошує нас на екскурсію у сиву давнину.
Середнє ХІІІ ст. Через кілька років після татарського нападу там оселилася група рицарів  - монахів ордену Тамплієрів. Вони збудували собі фортецю-монастир. Потім частина їх пребралася до Горян.Орден Тамплієрів був заснований у Єрусалимі в кінці ХІ ст. як товариство хоробрих і благочестивих рицарів. За покровительку була обрана Лагідна Матір Божа. Спочатку члени ордену охороняли місцевий храм (militia templi) та ще забезпечували відпочинок паломникам, доглядали за пілігримами, хворими у спеціальному притулку(hospital. Xenodochium). Звідси й пішли їх синонімні  найменування - тамплієри, госпітальєри.У 1118р. дев'ять тамплієрів реорганізували об'єднання хранителів храму рицасько - монастирський орден. Новобранці мали давати обітницю уноти і бідності. Остання дійсно не покидала їх близько десятиліття , та не більше.
У 1127 р "дев'тка виїхала  до Франції" і там прийняли новий статут. На передній  план були висунуті воєнні та політичні цілі. Орден швидко розбагатів і дуже розрісся чисельно. Його рицарі стали основною силою подальших Хрестових походів.




субота, 21 вересня 2013 р.

Вільний час і дозвілля

Вільний час - це час, не зайнятий роботою і якоюсьіншою справою. Складовою вільного часу є дозвілля - час, що витрачається на необхідну громадську, творчу та іншу діяльність; це також аматорські заняття й праця, споживання духовних благ, заняття спортом, фізичною культурою, іграми, зустрічі з рідними, друзями тощо. До сфери дозвілля не можна віднести асоціальну поведінку індивіда, яка не співпадає із загальноприйнятними соціальними нормами життя. Асоціальна поведінка є частиною вільного часу, яка проводиться непродуктивно та безрезультативно для особистісного розвитку.
Дозвілля пов'язують з вільним часом, який людина використовує на власний роздум: "дозвілля - вільний від п раці час, час відпочинку". Робочим часом учня є навчання. Вся його позанавчяльна діяльність є вільним часом. Для учня - це час канікул , вихідні дні, вільні вечори, коли виконані домашні завдання, тощо. Таким чином, дозвілля є складовою позанавчальної діяльності учнів, тобто - вільного часу.
Дозвілля - це час, призначений для сапопізнання та самореалізації, саморозвитку та самовдосконалення особистості. Дозвілля - діяльність індивіда у вільний час, обрана за власними інтересами і нахилами, в якій він може виявити себе як особистість.
Часто вільний час ототожнюють з дозвіллям. У повсякденному таке ототожнення можливе. Однак ці поняття якісно різняться. Вільний час може бути: 1) часом для спікування, розваг, активного і пасивного відпочинку; 2) Часом для більш піднесеної діяльності - для розвитку та вдосконалення здібностей особистості. Вітчизняні дослідники вільного часу відносять до дозвілля "сукупність вільної діяльності, у процесі якої здійснюється розвиток членів суспільства шляхом задоволення безпосередніх духовних і фізичних потреб в основному відновлювального характеру ".
Від багатьох чинників залежить те, якою діяльністю буде зайнятий молодший учень, учень-підліток чи старшокласник у вільний час.Якщо ця діяльність спрямована на задоволення його базових потреб, на формуванню ціннісних орієнтацій, сприяє духовному, фізичному, соціальному і психічному зростанню, то така діяльність є соціально значимою. Саме соціально значиму діяльність учнів у вільнй час можна визначати як дозвіллєву. Етимологія слова "дозвілля " пов'язана із словом дозвіл. Тому дозвіллєва діяльність є такою діяльності особистості у вільний час, яка суспільно дозволена, тобто не суперечить загальноприйнятим соціальним нормам і сприяє всебічному розвитку особистості, її самоосвіті та самовихованню. Отже, поняття "дозвілля" не можна ототожнювати з "вільним часом". Вільний час може проводитися у формі дозвілля, але повністю до нього не зводиться.
З метою забезпечення раціонального дозвілля необхідно створити такі умови, за яких розмаїття все більше б широкому діапазону потреб особистості.      
Саме у дозвіллєвій сфері відбувається залучення до  життєвих цінностей, звеличуються універсальні потреби і здібності, здійснюється багатогранна соціально значима життєдіяльність, вільне виявлення здібностей людини. Пріоритетним у дозвіллєвій діяльності має стати участь людини у створенні культурно - освітніх цінностей, а не просто їх споживання.
Захід "Вільний час і дозвілля" - за допомогою мережі Інтернет бібліотека - філіал смт. Середнє  має змогу популяризувати та надати нові послуги, з допомогою програми "Бібліоміст" пропонує своїм користувачам навчання основам роботи на компютері і в мережі Інтернет, а також безкоштовне користування ресурсами Всесвітньої мережі. Для користувачів стали доступними фонди найбільших бібліотек України і світу.
Є можливість безкоштовно спілкуватися з рідними і знайомими, які перебувають далеко від дому.
Результати такої діяльності та занять радують збільшенням активних користувачів у бібліотеці, популярність бібліотеки серед громади, активне спілкування за допомогою різних можливостей Інтернету.
Активними користувачами стали: Теслович Наталія, Куруца Мирослав, Касинець Марина, Сабовчик Вікторія, Лукачина Дмитро, Сабовчик Олександр, Левкулич Яна, Смірнова Рената, Сабовчик Ольга, Просолін В'ячеслав та інші.







       

субота, 31 серпня 2013 р.

Плануємо майбутнє разом!

Працюємо згідно з програмою "Бібліоміст" у проекті "Плануємо майбутнє разом". Головним завданням є поширення інформації про репродуктивне здоров'я серед пар репродуктивного віку. У своїй діяльності плануємо інформаційні заходи для людей у віці з 18 до 45 років. 30.08.2013 бібліотека - філіал смт. Середнє провела вуличну акцію в рамках проекту "Майбутнє варто планувати" програми "Здорв'я жінок України". Складно навіть уявити своє життя без сім'ї. Приємно бачити щасливі сім'ї, у яких батьки і діти щасливі в спілкуванні, у взаєминах в житті. Сьогодні ми спілкувалися з такими сім'ями : Машкара Михайло та Наталія мають двох дітей; Ваха Тамара та Дюсі, які виховують троє дітей. З такими батьками можна поділитися усім, адже вони прекрасно розуміють своє чадо. Вони з задоволенням цікавляться захопленнями своїх дітей, тай діти таких батьків виростають самостійними і впевненими в собі особистостями. Зацікавилися матеріалами акцї Фрінцко Олеся, Фучко Ганна, Палаг Наталія, Бордаш Наталія, Басараб Яна. Найбільше їх зацікавили теми:"Гості у домі батьків", "Куди підеш далі і як житимеш, - залежить лише від тебе ", "Не жіноча це справа - робота?", "Найкращі друзі дівчат, або про те, якими бувають подруги.","Про харчування варто знати","Гарний смак - найбездоганніша прикраса жінки". Приємно було поспілкуватися з молодою матусею Роман Світланою, у неї є син Дімка - 3 роки,  зараз Світлана вагітна, чекає на другу дитину. Молода мама з посмішкою говорить: "Поява маленької дитини відкриває цілком новий та захопливий світ, кожна дитинка є особливою. Дімка чекає на братика. ". Бажаємо молодій матусі в, період її вагітності бути щасливою, та здоровою, щоб забезпечити дитині потенційно ,як найліпший початок життя.    











вівторок, 16 липня 2013 р.

Канікули в розпалі, хобі бере верх!

Є серед нас такі, хто потребує реалізації свого інтелектуального чи творчого потенціалу. Вони пишуть вірші і прозу ставлять спектаклі на сцені будинку культури, ловлять в об'єктив фотоапарата різні цікави моменти. Такі люди приносять в наше життя свято. Цю частину в нашому житті займає хобі
Що таке хобі?
Вирішили вияснити юні користувачі бібліотеки - філіалу смт. Середнє. Хобі - це різновид розваги, якесь заняття, захоплення, яке не несе особливої матеріальної вигоди, яким займаються на дозвіллі для душі .
Для чого потрібно хобі? Чим відрізняється робота від хобі ?
Багато хто помилково вважають, що визначення цілей, засобів способів їх досягнення - цей метод діє лише для робот. а не для хобі.
Нам було цікаво дізнатися, яке хобі у наших юних читачів:
Левкулич Яна відвідує уроки вокалу під керівництвом досвідченої директорки Ленарт Оксани Миколаївни.
Семків Ольга відвідує уроки живопису під керівництвом вчительки малювання Кузик Єлизавети Михайлівни. Всім сподобалися її малюнки.
Сембер Олександра відвідує гурток під керівництвом Вульпе Світлани Петрівни. Вони роблять різні аплікації, саморобки, ліпка предметів з пластиліну, малювання.
Сембер Мирослава відвідує гурток "Умілі руки", керівник Мікла Ольга Олександрівна, яка привила любов до вишивки бісером. Найкраще у неї виходять картини на релігійну тематику.
Сабовчик Олександр, ведучий цього заходу, відвідує уроки хореографії, під керівництвом Хижун Оксани Борисівни, яка учить його танців на будь - яку тематику. Також дуже любить читати книги і постійний відвідувач бібліотеки - філіалу смт. Середнє.
Також участь у цьому заході брали участь Петрулинець Валентин, Ференчук Андрій, Сабовчик Ольга, доречі займається вокалом, Микита Вікторія, яка вишиває.
Це була цікава зустріч юних користувачів, які за допомогою хобі роблять своє дозвілля актуальним та змістовним.






середа, 26 червня 2013 р.

Наркоманія-страшна хвороба сучасного світу.

26 червня-Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням.
Мета біблотеки-філіалу смт. Середнє виховувати в юних користувачів негативне ставлення до вживання наркотиків, сформувати в них поняття про причини, наслідки та прояви дії наркотичних речовин на людину, визначити основні шляхи профілактики наркоманів, формувати активну антинаркотичну громадянську позицію користувачів.
Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!
Історія наркотиків стара як людство! Наркотики були відомі і вживалися дуже давно! Наркоманія захопила чорний ринок ще в 20-х роках минулого віку! У 80-ті роки, нова забава разом із усіма західними цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями, набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків, і смерть із велечизним напором вилилася, перш за все, на підлітків і молодь! Адже основна частина наркоманів - підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі.
Причому спробувати наркотики часом пропонують "найближчі друзі"! Уколовшись, швидко одержуєш веселощі на час, але взамін поступово віддаєш життя! Що важливіше: не загубити обличчя перед ''друзями'', або втратити життя? Як нерозумно: проміняти здоров'я, свободу, своє майбутнє на що?.. Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обов'язково обернеться для них у недалекому майбутньому!

субота, 22 червня 2013 р.

Організуйте свій вільний час

Вільний час-це не завжди час відпочинку.Проте за умови правильної організації може стати приємним і улюбленим часом у житті.Обов"язково потрібно визначитися в житті зі своїми зацікавленнями, інтересами, захопленнями.Бібліотека-філіал смт. Середнє провела анкетування "Організуйте свій власний час".Висловити суть свого відпочинку,розказати про свої захоплення у вільний час,чого хочеться навчитися,яке заняття до душі.







Все про мереживний етикет

В бібліотеці - філіалі відбулася віртуальна подія "Все про мереживний етикет"
Правило 1. Пам'ятайте, що ви розмовляєте з людиною.
Правило 2. Дотримуйтесь тих самих стандартів поведінки ,що й у реальному житті.
Правило 3. Поважайте час і можливості інших.
Правило 4. Зберігайте особистість(обличчя).
Правило 5. Допомагайте іншим там, де Ви це можете зробити.
Правило 6. Не втручайтеся в конфлікти й не припускайте їх. Мереживий етикет проти злісних послань, якими іноді обмінюються окремі учасники дискусії.
Правило 7. Не зловживайте своїми можливостями і не давайте це зробити іншим.  Поважайте право на приватне листування.
Правило 8. Навчіться вибачати іншим їхні помилки. Коли хтось припускає помилки - будь
помилка в слові , безглузде питання або
невиправдано довга відповідь, - будьте до нього поблажливі.
 Правило 9. Оформляйте інфориацію для її
зручного сприймання.